Bez kategorii

Masz prawie 40 lat, rodzinę, stresującą pracę i wieczny brak czasu. Po co Ci jeszcze Krav Maga?

Krav Maga korzyści

W maju 2016 roku moje życie stanęło na głowie. Po 10 latach wróciłem z Warszawy do Poznania: zmieniłem pracę (nie tylko firmę, ale też branżę), mieszkanie, samochód, telewizor (na gorszy!), kanapę (na lepszą), biurko, telefon i tysiące innych drobiazgów. Wszędzie rewolucja. Tylko Kasia, kochane córeczki, rodzina i najbliżsi przyjaciele pozostali czymś stałym. Choć z drugiej strony, to właśnie mój rodzony brat stał się odpowiedzialny za najbardziej spektakularną demolkę mojego życia po powrocie. Kilka tygodniu po rozpakowaniu kartonów przedstawił mnie przyjaciółce, która rzuciła mnie na kolana i zmieniła sposób, w jaki żyję, pracuję, odpoczywam i myślę. Nazywa się Krav Maga. Pochodzi z Izraela. Uwielbiam ją.

Początki

Przez ostatnie kilka miesięcy przeżyłem (czasami ledwo) kilkadziesiąt intensywnych treningów, poznałem fantastycznych ludzi, zaliczyłem legendarny letni obóz w Mrzeżynie, nie jeden raz padałem na matę, nauczyłem się kilku przydatnych technik i w styczniu tego roku zdałem pierwszy egzamin Krav Maga – pas żółty i pomarańczowy.

Zycie na Kravce egzamin na pas pomarańczowy

Zycie na Kravce egzamin na pas pomarańczowy

Mega duma! Przez kilka godzin miałem wrażenie, że wykonałem wielki krok naprzód. Teraz wiem, że o wiele więcej jeszcze przede mną: przełamywania się, wysiłku, wewnętrznej walki ze strachem i swoimi ograniczeniami. Warto. Im ciężej na treningach, tym większa satysfakcja. Proste.

Jak ja to robię?

Wielu znajomych tego nie rozumie. Dziwią mi się, że całym dniu wyczerpującej roboty w agencji reklamowej, jeszcze mi się chce. „Stary, masz rodzinę, dzieci, masę obowiązków i zawsze za mało czasu. Po co Ci ta cała Krav Maga!?”. Moja odpowiedź jest prosta: właśnie dlatego.

Krav Maga uczy nie tylko technik samoobrony, ale przede wszystkim radzenia sobie ze stresem, panowania nad emocjami, walki ze słabościami i wewnętrznego spokoju. Lepiej żyje mi się z rodziną i dzieciakami, sensowniej zarządzam obowiązkami i… mam więcej czasu, bo krok po kroku wywalam z życia wszystkie bzdety.

Krav Maga wszystko zmienia

Krav Maga to dla mnie coś więcej niż umiejętność zachowania się podczas ulicznego mordobicia czy dobry sposób na świra z pałką lub nożem. To super umiejętność, która pozytywnie wpływa na wiele ważnych sfery życia. Na moim blogu chcę pokazać wszystkie zalety „życia na kravce” – zainspirować, wesprzeć, pomóc, trochę się pochwalić i samemu zmotywować do jeszcze cięższej pracy (w końcu wszyscy patrzą :-)). Jak przeczytałem ostatnio na jednym z amerykańskich blogów kraverskich „Strange things happen when you realize you are capable of a lot more than you thought.” Mam ochotę na więcej, dużo więcej

"Polub" posta